Zuzulienka | O nás
189
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-189,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-12.1,qode-theme-starflix,starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

O nás

Sme súkromná škôlka a jasle pre deti, ktorej hlavnou myšlienkou je zachovať slobodu dieťatka jehoprirodzenktivitu a záujem o poznávanie.
Škôlka sídli vo veľkorysých priestranných priestoroch v blízkosti centra mesta, takže v okolí je dostatok možností na bezpečné prechádzky.

 

Naše princípy:

 

Priestor pre individuálnu činnosť

Vytvárame priestor pre individuálnu činnosť podľa záujmu dieťaťa. Prostredníctvom samostatnej práce dieťa objavuje, tvorí, učí sa na vlastných chybách, vlastnou skúsenosťou. Urýchlenie vnútorného vývoja sa navonok prejaví prepuknutím spontánnej aktivity dieťaťa, nastolením jeho vnútornej rovnováhy a sebadisciplíny. Vzťah učiteľky a dieťatka je plný vzájomnej dôvery a úcty na jeho ceste k samostatnosti, udržiavaním jeho prirodzenej zvedavosti a túžby po sebazdokonaľovaní.

 

Trieda v našej škôlke

 

Trieda v našej škôlke umožňuje pohybovať sa, dotýkať sa, manipulovať, skúmať, objavovať. Poskytuje

slobodu vybrať si vlastnú prácu. Ponúka aktivity, ktoré stimulujú záujem dieťaťa a uspokojujú jeho vnútorné potreby. Je vybavená materiálom, ktorý zodpovedá mentálnej úrovni dieťaťa. Jednou z dôležitých vlastností pripraveného prostredia je, že všetko zariadenie je rozmermi prispôsobené deťom. Pripravené prostredie vyzýva dieťa samé k činnosti. Miestnosti, v ktorých sa deti po celý deň pohybujú sú esteticky zladené, vyzdobené jednoducho a funkčne (náučného charakteru).

Aké sú výhody takéhoto spoločenstva?

 

  • nové deti sa rýchlejšie adaptujú, osvojujú si zabehnuté pravidlá, zdokonaľujú sa rýchlejšie v sebaobsluhe;
  • v rodinnej atmosfére sa citlivejšie eliminujú rôzne zlozvyky detí ako napr. agresivita, egocentrizmus;
  • pani učiteľky majú denne dostatočný priestor individuálne sa deťom venovať a každý deň sa s Vami porozprávať o prežitom dni Vášho dieťaťa;
  • celý edukačný proces prebieha s využívaním rozmanitých pomôcok;
  • garantujeme nízky počet detí v triede, čím znižujeme chorobnosť;
  • príchod dieťaťa do zariadenia je možný kedykoľvek v čase od 7:00 do 17:00 hod.;
  • v spolupráci

Adaptačný proces

 

Uskutočňujeme individuálny adaptačný proces zameraný na osobitosti dieťaťa v spolupráci s rodičom a s ohľadom na podmienky v rodine tak, aby socializácia dieťaťa prebehla čo najcitlivejšie.
Každému dieťaťu vypracujeme individuálny program; jednotlivé etapy konzultujeme a tvoríme v spolupráci s rodičom.
Vypracovaný adaptačný proces je dostupný k nahliadnutiu každému rodičovi.